top of page
NPT-Consulting-Engineers-Team-2.webp
Łączenie kropek

NPT CE - O nas

Jesteśmy zespołem - grupą firm, każda z przynajmniej 20-letnim praktycznym doświadczeniem w projektowaniu i produkowaniu przemysłowych technologii oraz maszyn.

NPT-Consulting-Engineers-Team-1.webp

Tworzymy Odważnie

NPT została powołana do życia w 1996 roku przez Bolesława Nawrockiego. Głównym sektorem był rozwój technologii przetwarzania pasz, później poszerzony o biomasę leśną i rolniczą, poferment, osady pościekowe, odpady (śmieci w postaci RDF i SRF) oraz nawozy mineralne i mineralno-organiczne.

Razem z naszymi Partnerami wykraczamy znacznie poza powyższy obszar angażując się w projekty łączące mechanikę, chemię i pneumatykę połączone systemami automatycznej kontroli pracy.

Zbudowaliśmy zespół technologów i inżynierów, którzy razem z architektami, budowlańcami i montażystami projektują kompletne obiekty i ciągi produkcyjne.

Jeśli poszukujesz partnera, który zrealizuje Twoją inwestycję z zaangażowaniem i profesjonalizmem, NPT stoi do Twojej dyspozycji.

NPT-Consulting-Engineers-Technical-Review.webp
PROJEKTY
technologiczne i budowlane

Specjalizujemy się w kompleksowym podejściu do projektów, obejmującym zarówno aspekty technologiczne, jak i budowlane, co pozwala nam dostarczać rozwiązania zgodne z najwyższymi standardami branżowymi.

 • Projekty Technologiczne: W obszarze projektów technologicznych angażujemy się w rozwój i wdrożenie nowoczesnych technologii, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Nasze podejście opiera się na ścisłej współpracy z klientem, aby zrozumieć jego cele i wymagania. Realizujemy projekty z zakresu automatyki, systemów informatycznych, technologii produkcji, czy zarządzania procesami, zawsze dążąc do optymalizacji i efektywności.

 • Projekty Budowlane: W obszarze projektów budowlanych oferujemy kompleksowe usługi począwszy od planowania, poprzez projektowanie, aż po realizację budowy. Nasze doświadczenie obejmuje różnorodne sektory, takie jak infrastruktura, przemysł, energetyka czy budownictwo mieszkaniowe. Dbamy nie tylko o wysoką jakość wykonania, ale także o zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i terminowość.

NPT-Consulting-Engineers-Team-Pellets.webp
DOŚWIADCZENIE
w technologiach produkcji

Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w następujących obszarach:

 1. Przetwarzanie biomasy, pasz, zbóż, materiałów sypkich, paliw alternatywnych (RDF, SRF), pofermentu, nawozów mineralnych i organicznych, osadów pościekowych itp.

 2. Granulowanie (pelletowanie), chłodzenie i czyszczenie surowców sypkich mokrych i suchych.

 3. Sterylizowanie pasz, pelletów i surowców sypkich.

 4. Naważanie, dozowanie i mieszanie surowców sypkich i płynnych.

 5. Dozowanie płynów, tłuszczów, enzymów, dodatków uszlachetniających.

 6. Transport mechaniczny i pneumatyczny.

 7. Magazynowanie.

NPT-Consulting-Engineers-Feed-Mill-4.webp
REORGANIZACJA zarządzania procesami
 • Reorganizacja linii produkcyjnej w duchu Lean (Szczupłe Zarządzanie) to proces, którego celem jest zwiększenie efektywności, eliminacja marnotrawstwa (waste), poprawa jakości produktów, zwiększenie elastyczności produkcji oraz redukcja kosztów. 

 • Wdrażamy procedury ciągłego doskonalenia przez dedykowany międzywydziałowy zespół kierowniczy oraz zewnętrzne firmy szkoleniowe.

 • Wdrożenie Szczupłego Zarządzania wymaga holistycznego spojrzenia na procesy i zaangażowania całego zespołu. Ciągłe doskonalenie i elastyczność są kluczowe dla utrzymania efektywności w dynamicznym środowisku produkcyjnym.

NPT-Consulting-Engineers-Maintenance.webp
WSPÓŁPRACA

NPT CE ściśle współpracuje z dostawcami rozwiązań przemysłowych dla branż związanych z materiałami sypkimi. Są to specjalistyczne firmy, które dostarczają wysokiej jakości rozwiązania.

Polegamy na sprawdzonych standardach pracy opartych na nowoczesnej metodyce zarządzania projektami.

Korzystamy z rozwiązań technicznych, które zostały już potwierdzone jako efektywne w branży materiałów sypkich. To pozwala nam zapewnić klientom niezawodność i jakość.

Jesteśmy otwarci na rozszerzenie naszego zespołu, aby rozwijać zakres obsługiwanych sektorów i docierać do nowych Inwestorów.

bottom of page